Zpravodajství

Tipy na hravé jaro

 Další aktuality    red.    6. března 2017  

Podělte se i vy o své tipy na ozkoušené hry, které mají u vašich malých atletíků úspěch. Rádi si je zahrají i ostatní! Tentokrát se o oblíbenou hru, a to na Pašeráky a policajty, podělila školní atletická přípravka z Velkých Opatovic. Řádění pašeráků a policajtů tam v tělocvičně úspěšně řídí paní učitelka a trenérka Radka Jelínková.

O atletění v opatovické přípravce nám navíc napsala:
 
„Běhání je součástí každé naší hodiny. Vždy mu ale předchází atletická abeceda. Pokaždé se snažíme přidat něco nového, a něco vylepšit. Letos jsme moc rádi, že můžeme využívat překážek a pomůcek od firmy Jipast, které jsme získali díky projektu Atletika pro radost. Zvláště běh přes překážky je u dětí velmi oblíbený. Pravidelně trénujeme starty z různých poloh, člunkový běh, slalom.
 
 
Protože se na naší škole koná v květnu Olympiáda dětí 1. tříd, je skok jednou z našich hlavních disciplín. Trénujeme skoky z místa všemi možnými způsoby a neustále se zdokonalujeme. Na trénink skoku dalekého se nám nejlépe osvědčil „potůček“, který jsme si vylepšili banánovými krabicemi, které stavíme mezi žíněnky. Krabice mohou být na výšku i šířku, dle věku a schopností dětí. Dosáhli jsme tím krásné výšky skoku, což se samozřejmě promítlo i na délce skoku a trénink dostal zcela nový náboj.
 
Při házení jsme se nechali inspirovat podzimním seminářem. Nejvíce se nám osvědčily badmintonové kloboučky, kterými se trefujeme do terče umístěného na stěnu v potřebné výšce. Děti přirozeně dají do hodu sílu a upevňují si správnou techniku hodu. Výsledky našeho snažení se, doufám, ukáží na jaře,“ napsali nám z Opatovic.
 
Zmíněnou hru najdete v přílohách, kde také dohledáte vzorový dokument, do kterého můžete vy sami zapsat vaši oblíbenou hru. Ty již publikované naleznete ZDE.