zpět na aktuality

Tipy na hravé jaro

O atletění v opatovické přípravce nám navíc napsala:

„Běhání je součástí každé naší hodiny. Vždy mu ale předchází atletická abeceda. Pokaždé se snažíme přidat něco nového, a něco vylepšit. Letos jsme moc rádi, že můžeme využívat překážek a pomůcek od firmy Jipast, které jsme získali díky projektu Atletika pro radost. Zvláště běh přes překážky je u dětí velmi oblíbený. Pravidelně trénujeme starty z různých poloh, člunkový běh, slalom.

Protože se na naší škole koná v květnu Olympiáda dětí 1. tříd, je skok jednou z našich hlavních disciplín. Trénujeme skoky z místa všemi možnými způsoby a neustále se zdokonalujeme. Na trénink skoku dalekého se nám nejlépe osvědčil „potůček“, který jsme si vylepšili banánovými krabicemi, které stavíme mezi žíněnky. Krabice mohou být na výšku i šířku, dle věku a schopností dětí. Dosáhli jsme tím krásné výšky skoku, což se samozřejmě promítlo i na délce skoku a trénink dostal zcela nový náboj.

Při házení jsme se nechali inspirovat podzimním seminářem. Nejvíce se nám osvědčily badmintonové kloboučky, kterými se trefujeme do terče umístěného na stěnu v potřebné výšce. Děti přirozeně dají do hodu sílu a upevňují si správnou techniku hodu. Výsledky našeho snažení se, doufám, ukáží na jaře,“ napsali nám z Opatovic.

Zmíněnou hru najdete v přílohách, kde také dohledáte vzorový dokument, do kterého můžete vy sami zapsat vaši oblíbenou hru. Ty již publikované naleznete ZDE.

Ke stažení

Sem zapište hru.doc 06. března 2017
Paseraci_a_policajti.doc 06. března 2017

Generální partner Českého atletického svazu

Oficiální partneři

Projekt vznikl za podpory