zpět na aktuality

Soutěžní testování je po dvou letech opět tu

Jak již bylo řečeno, je největší letošní změnou to, že je soutěž určena pouze pro atletické oddíly a kluby či další subjekty zapojené do projektu Atletika pro děti (viz databáze přípravek). Vzhledem k omezené kapacitě není letos soutěž určena pro základní školy. Ty soutěží celoročně v rámci projektu Atletika pro děti do škol.

A teď už k samotnému soutěžení. Patronku Elišku Klučinovou jsme nevybrali náhodně, ale právě kvůli jejímu zaměření. My se ale nepustíme hned do víceboje jako ona, nám budou stačit disciplíny tři. Testovat v nich budeme základní pohybové dovednosti a to: běh, hod a skok. Podle ročníků narození jsme připravili tři typy trojboje, jedinou disciplínou, která je společná pro všechny, je skok daleký z místa. Podrobný popis disciplín pro jednotlivé ročníky najdete v příloze PROPOZICE.

Letošní soutěž podporuje firma HOLLANDIA. Účastníci obdrží od této firmy malý dárek – svačinový plastový box na jogurt. Je připraveno 3500 těchto boxíků. Pokud bude zájem vyšší, boxíky obdrží dříve přihlášení (rozhoduje datum zaslání přihlašovacího emailu). Děti, které obsadí 1.- 3. místo v každém ročníku (zvlášť chlapci a dívky) obdrží diplom a drobnou odměnu opět od firmy HOLLANDIA.

Zajímavou cenu navíc obdrží tři vybrané přípravky/skupinky, a to „ZDRAVÝ PIKNIK“, který zajistí HOLLANDIA během června přímo v místě, kde atletíte. Dva z těchto pikniků proběhnou v přípravkách, které budou po celou dobu soutěžního testování nejvíce mediálně aktivní a do svých výstupů tvořivě zakomponují kelímky od jogurtů zmíněné firmy. A to je přece výzva! Všechny zúčastněné přípravky stejně jako v uplynulých letech od nás obdrží účastnický certifikát, který jistě pěkně ozdobí klubové a oddílové nástěnky.

Soutěžní období začne 10. dubna a potrvá až do 28. května, což bude také poslední den, kdy bude možné vpisovat výsledky do předpřipravených formulářů a zasílat nám své výstupy do soutěže o dva Hollandia pikniky. Zároveň, pokud soutěžíte o boxíky Hollandia, tak nám k tomuto datu musíte zaslat fotografii zúčastněných dětí s testovacími kartičkami.

Přihlašuje se koordinátorce projektu: Ivetě Rudové (irudova@atletika.cz). Přihlašovací email musí obsahovat: předpokládaný počet dětí, které se soutěžního testování zúčastní, a poštovní adresu, na kterou vám obratem zašleme účastnické kartičky. Do kartičky trenér/trenérka vyplní dosažené výkony a děti si ji nechají na památku. POZOR: Hlásit se bylo možné pouze do 15. dubna nebo do vyčerpání zásob soutěžních kartiček.

„Stejně jako v uplynulých ročnících věřím, že soutěžní testování pomůže trenérům vyplnit tréninkové jednotky v jarním období a zpestří se sportování našich malých atletů“, říká Iveta Rudová, „zároveň je potěšující, že se do soutěže zapojila firma HOLLANDIA, partner Českého atletického svazu,“ doplňuje.

Jako první krok si tedy prostudujte přiložené propozice, pak nám napište, no a pak už si jen pěkně užívejte letošní testování!

Ke stažení

KS_2017_propozice A.pdf 18. dubna 2017

Generální partner Českého atletického svazu

Hlavní partner Českého atletického svazu

Oficiální partneři

Projekt vznikl za podpory